Aktualności

TELDAT podczas targów bezpieczeństwa i obronności LOGIS-MIL 2024

Ubiegłotygodniowy, pracowity czwartek i piątek były dla nas okazją do przedstawienia oferty naszej Spółki podczas, reaktywowanych po przerwie spowodowanej pandemią, Targów Bezpieczeństwa i Obronności LOGIS-MIL, których TELDAT był partnerem wspierającym. Na naszym, licznie odwiedzanym stoisku, prezentowaliśmy wybrane moduły Wielodomenowego Systemu Systemów Zarządzania Walką i Łączności JAŚMIN, w tym:

  • BMS JAŚMIN, czyli System Zarządzania Walką i Łączności Batalionu, Kompanii, Plutonu i Drużyny wraz z jego Systemem Komunikacji Pokładowej VIS JAŚMIN;
  • najnowszej generacji, wysokowydajne i innowacyjne Węzły Teleinformatyczne WTi, zarówno w wersji przenośnej, a także kontenerowej;
  • najmłodsze z dzieci platformy JAŚMIN, tj. Wielośrodowiskowy Zautomatyzowany System Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN (SZK JAŚMIN), któremu poświęciliśmy największą część naszego stoiska. To przy tej okazji przedstawiliśmy możliwości integracji systemu z zewnętrznymi źródłami informacji w postaci dronów, telefonów i tabletów potencjalnych wolontariuszy lub ratowników oraz implementacji różnych źródeł łączności, w tym 5G i satelitarnej, szczególnie niezawodnych na terenach objętych kryzysem, na których wystąpił zanik łączności GSM.

Ponadto w trakcie niniejszego wydarzenia nasz ekspert zaprezentował szerokie możliwości systemowe oprogramowania SZK JAŚMIN podczas wystąpienia w panelu zatytułowanym: „Firma w obliczu zagrożenia i potencjalnej wojny, jak zabezpieczyć firmę i pracowników”.

Wśród znamienitych Gości odwiedzających nasze stoisko należy wspomnieć m.in. Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pana Stanisława Wziątka, Rektora Akademii Sztuki Wojennej - Pana Generała w stanie spoczynku dr. Mieczysława Gocuła oraz Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Pana Gen. dyw. Artura Kępczyńskiego.

Targi LOGIS-MIL dały nam szansę nie tylko na eksponowanie wyjątkowości ww. systemów i komponentów JAŚMINA, m.in w zakresie ich: ilości, perspektywiczności, bezpieczeństwa, zdolności do współpracy/integracji z innymi systemami krajowymi i sojuszniczymi oraz rozległości działania, ale przede wszystkim na spotkania biznesowe z wieloma przedstawicielami branży obronnej, obfitujące w wymianę doświadczeń i możliwość konstruktywnej rozmowy nad przyszłością, a także kierunkami rozwoju branży militarnej w Polsce i na świecie.