Aktualności

TELDAT podczas konferencji naukowej i wystawy Defence24 Day

W dniach 29-30.09.2021 r. wzięliśmy udział w ww. przedsięwzięciu odbywającym się pod patronatem honorowym: Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W trakcie tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy głównie jedyny polski i w wielu dziedzinach unikalny w świecie Wielodomenowy System Systemów Zarządzania Walką i Łączności JAŚMIN, w tym jego zasadnicze systemy i komponenty sprzętowo-programowe klasy C4ISR:

  • wdrożone do eksploatacji i systematycznie rozwijane, głównie zgodnie z bieżącymi potrzebami operacyjno-standaryzacyjnymi;
  • proponowane na potrzeby efektywnej realizacji kolejnych programów i projektów obronnych oraz optymalnego wykorzystania ich rezultatów, np. programu WISŁA.

Eksponowaliśmy przy tym wyjątkowość ww. systemów i komponentów JAŚMINA (też militarnych terminali komputerowych), m.in w zakresie: ich ilości, perspektywiczności, bezpieczeństwa, zdolności do współpracy/integracji z innymi systemami krajowymi i sojuszniczymi (w tym w razie potrzeby IBCS), rozległości działania oraz w przypadku urządzeń także zminimalizowanych gabarytów, niskiego zużycia energii i wysokiej odporności środowiskowo-mechanicznej.