Aktualności

TELDAT dwukrotnym „4-Gwiazdkowym Doskonałym Dostawcą”

Nasza spółka została po raz kolejny wyróżniona przez Raytheon Integrated Defense Systems (IDS) nagrodą 4-Star Supplier Excellence Award. Tym samym jest dotychczas nadal pierwszą i jedyną polską firmą, która otrzymała tego typu wysokie wyróżnienia za najwyższą jakość i terminowość wykonania dostaw oraz zapewnienie satysfakcji tego renomowanego Klienta. Znaczenie tych prestiżowych nobilitacji jest tym bardziej cenne, iż są one wysokim uznaniem, które może zostać przyznane dla wzorowego dostawcy tej liczącej się w świecie i globalnie działającej korporacji. Uroczysta ceremonia wręczenia tegorocznej nagrody (IDS Supplier Excellence Conference and Awards) odbyła się w dniu 21 maja 2019 r. w Bostonie w stanie Massachusetts w USA.

Raytheon Integrated Defense Systems ustanowił program corocznego przyznawania nagród Supplier Excellence Awards (Doskonały Dostawca), w celu uhonorowania doskonałych / najlepszych partnerów przemysłowych w spełnianiu wymagań klienta. Kandydaci do tych prestiżowych nagród są oceniani według określonych kryteriów, w tym: jakościowo-technicznych, proceduralno-wykonawczych i terminowości realizacji dostaw. TELDAT był jedną z 77 firm wyróżnionych nagrodą 4-Star przez Raytheon Integrated Defense Systems. Te podmioty gospodarcze prowadzą działalność w różnych miejscach świata.

TELDAT już drugi raz został wyselekcjonowany do wymienionej nagrody spośród tysięcy dostawców z całego świata w oparciu o bardzo rygorystyczne kryteria jakościowo-techniczne i proceduralno-wykonawcze. W przypadku naszej spółki odnosiły się one głównie do wieloletnich wzorowych i systematycznie wzrastających dostaw zaawansowanych wojskowych rozwiązań teleinformatycznych dla Systemu Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej Patriot, produkowanego przez Raytheon. Są one wykorzystywane w zestawach tego sprzętu bojowego w kilku państwach sojuszniczych i przygotowywane do wdrożenia w następnych. Zanim doszło do wymienionych dostaw, m.in. kompetencje oraz produkty TELDAT (urządzenia JAŚMINa i ich oprogramowanie) były przez dłuższy czas poddawane fachowej weryfikacji itp., w tym – za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych – gruntownie badane i testowane (również pod kątem bezpieczeństwa teleinformatycznego) w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie USA.

Z satysfakcją i dumą bardzo dziękujemy Raytheon IDS za to kolejne szczególne wyróżnienie i owocną współpracę, sprzyjającą także umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej.