Aktualności

TELDAT - „4-Gwiazdkowy Doskonały Dostawca”

Nasza spółka jako dotychczas pierwsza polska firma otrzymała wyróżnienie od Raytheon Integrated Defense Systems (IDS) za najwyższą jakość i terminowość wykonania dostaw oraz zapewnienie satysfakcji klienta. Znaczenie tej prestiżowej nobilitacji jest tym bardziej cenne, iż jest ona wysokim uznaniem, które może zostać przyznane dla dostawcy tej liczącej się w świecie i globalnie działającej korporacji. Uroczysta ceremonia jej wręczenia odbyła się w dniu 17 maja 2018 r. w Bostonie w stanie Massachusetts w USA.

Do wymienionej nagrody TELDAT został wyselekcjonowany spośród tysięcy dostawców z całego świata w oparciu o b.wysokie kryteria jakościowo-techniczne i proceduralno-wykonawcze. W przypadku naszej spółki odnosiły się one głównie do kilkuletnich wzorowych i systematycznie wzrastających dostaw zaawansowanych wojskowych rozwiązań teleinformatycznych dla Systemu Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej Patriot, produkowanego przez Raytheon. Są one wykorzystywane w zestawach tego sprzętu bojowego w kilku państwach sojuszniczych i przygotowywane do wdrożenia w następnych. Zanim doszło do wymienionych dostaw, m.in. kompetencje oraz produkty TELDAT (urządzenia JAŚMINa i ich oprogramowanie) były przez dłuższy czas poddawane fachowej weryfikacji itp., w tym – za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych – gruntownie badane i testowane (również pod kątem bezpieczeństwa teleinformatycznego) w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie USA.

Jesteśmy dumni z powyższego wyróżnienia i owocnej (także technicznie) współpracy z Raytheon – naszym solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej – któremu bardzo dziękujemy za to szczególne wyróżnienie i obopólnie korzystne współdziałanie, sprzyjające również umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej itp.

„Raytheon jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać oraz nagradzać doskonałą pracę swoich dostawców”, powiedział Pete Bata – Wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon.

Raytheon Integrated Defense Systems ustanowił program corocznego przyznawania nagród Supplier Excellence Awards (Doskonały Dostawca), w celu uhonorowania doskonałych / najlepszych partnerów przemysłowych w spełnianiu wymagań klienta. Kandydaci do tych prestiżowych nagród są oceniani według określonych kryteriów, w tym: jakościowo-technicznych, proceduralno-wykonawczych i terminowości realizacji dostaw. TELDAT był jedną z 55 firm wyróżnionych nagrodą 4-Star przez Raytheon Integrated Defense Systems.