Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2014 > 2014.06.02

Aktualności 2014

 

2014.06.02

 

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach odnieśliśmy dwa znaczące sukcesy związane z jednym z najnowszych komponentów Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN - Serwerem Identyfikacji Bojowej CID JAŚMIN. Miało to miejsce:

  • w USA, gdzie w dniach 28.04 - 23.05.2014 r. podczas międzynarodowego ćwiczenia BOLD QUEST 2014 wymieniony CID JAŚMIN:

  • bez jakichkolwiek problemów uzyskał akredytację podłączenia do sieci ćwiczenia,

  • pozytywnie zakończył testy z systemami wojsk NATO, m.in. USA, Danii i Włoch oraz pośredniczył w wymianie danych np. z samolotami A10, B1, F15, F16, F18, F18D oraz F18E-Super Hornet w zakresie m.innymi: wizualizacji sytuacji operacyjnej i dostępności danych z serwera CID JAŚMIN w postaci tekstowej na terminalu pilota oraz śledzenia pozycji wymienionych samolotów,

  • przeszedł również pozytywnie testy obciążeniowe,

  • współpracował z systemem obrony przeciwlotniczej PATRIOT w przedmiocie wymiany informacji o sytuacji powietrznej.

W odniesieniu do naszej obecności w BOLD QUEST 2014 należy podkreślić fakty, iż:

  • po raz pierwszy strona polska wzięła praktyczny udział w tym ważnym wielonarodowym i długotrwałym ćwiczeniu (do tej pory była tylko obserwatorem), w którym zaangażowana była bardzo duża liczba jednostek różnych armii i rodzajów wojsk oraz nowoczesnych sił i środków, w tym samolotów,

  • także po raz pierwszy we wskazanym przedsięwzięciu brała udział polska firma i jej produkt - CID JAŚMIN, który w całości jest zrealizowany w oparciu o polską myśl techniczną, co często podkreślano w toku niniejszego ćwiczenia.

 

W BOLD QUEST zazwyczaj bierze udział kilkanaście krajów sprzymierzonych. Ćwiczenie to jest ukierunkowane głównie na testy nowych technologii w realnych warunkach bojowych oraz ocenę rozwiązań i współpracy między systemami sojuszniczych sił zbrojnych.

 

  • w dniach 30-31.05.2014 r. na międzynarodowej wystawie AIR FAIR 2014. W jej trakcie Serwer Identyfikacji Bojowej CID JAŚMIN otrzymał najwyższą ocenę i nagrodę pierwszego stopnia. O tej nobilitacji zdecydowały m.in.: innowacyjność tego rozwiązania i brak jego polskiego odpowiednika oraz istotne podniesienie przezeń poziomu: bezpieczeństwa i identyfikacji obiektów wojsk własnych i sojuszniczych, wymiany danych w tym zakresie między rodzajami sił zbrojnych i tym samym efektywności ich działań.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash