Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2013 > 2013.09.02-05

Aktualności 2013

 

2013.09.02 - 05

 

W dniach 02-05.09.2013 r. podczas XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odnieśliśmy podwójny sukces, bowiem uzyskaliśmy za nasze rozwiązania dwie nagrody Defender. Dokonaliśmy tego wspólnie z:

 

  • WZŁ Nr 1 i SILTEC, z którymi owocnie prezentowaliśmy Zintegrowany System Informacyjny WTS - jedyne kompleksowe, narodowe, innowacyjne, wzajemnie spójne, w wielu dziedzinach unikalne, referencyjne, sprawdzone i certyfikowane również przez NATO rozwiązanie, dedykowane dla obronności i bezpieczeństwa państwa. Ogromną wartością ZSI WTS jest m.in. to, że w jego skład wchodzi duży zbiór specjalistycznych rozwiązań sprzętowych i programowych, które mają wiarygodnie sprawdzoną zdolność np. do integracji systemów koalicyjnych oraz narodowych (wykorzystywanych w obszarach: obronności, np. w poszczególnych rodzajach wojsk oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, m.in. zarządzania kryzysowego). Głównymi komponentami Zintegrowanego Systemu Informacyjnego WTS są: WPJ, SWD C3IS JAŚMIN, HMS JAŚMIN w wersji kontenerowej i przenośnej, MMSD, BMS JAŚMIN, VIS JAŚMIN, DSS JAŚMIN i IEG JAŚMIN. W jego skład wchodzą również wyroby dostarczane przez dwóch producentów/podwykonawców krajowych powiązanych merytorycznie z Konsorcjum WTS: Krypton Polska realizujący w kooperacji z Siltec kryptograficzną ochronę informacji niejawnych o charakterze narodowym - szyfratory IP serii K/SIL oraz Unitronex Polska realizujący w kooperacji z Siltec i Krypton zabezpieczenie polonizacji szerokopasmowych radiostacji IP pokładowych i osobistych.

 

  • firmą Szcześniak Pojazdy Specjalne, która prezentowała wykonany przez siebie pojazd dla patroli rozminowania ATENA II. Z przyjemnością informujemy, że obiekt ten był wyposażony w BMS JAŚMIN, w którego skład wchodził System Komunikacji Pokładowej VIS JAŚMIN – najnowszy produkt TELDAT. Podkreślenia wymaga fakt, że oba te rozwiązania są istotnymi komponentami również nagrodzonego i b. wysoko ocenionego ZSI WTS, który jest omówiony powyżej.
    W sposób obiektywny - dokonany przez zewnętrzne gremia, reprezentujące głównie Administrację Prezydencką i Rządową RP, Nasze SZ, ABW, Służby podległe MSW - potwierdza to, że cały prezentowany na XXI MSPO Zintegrowany System Informacyjny WTS oraz jego poszczególne elementy składowe są rozwiązaniami wartościowymi, innowacyjnymi i wprowadzającymi nową jakość, m.in. w zakresie istotnego wsparcia dla: kierowania i/lub dowodzenia oraz działania wojsk i komponentów oraz elementów podległych także innym służbom państwowym, związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

 

Z ogromną radością informujemy również, że wymienione rozwiązania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem Członków Rady Programowej MSPO, osób wizytujących i zwiedzających targi (w tym wielu delegacji zagranicznych) oraz wystawców.

 

 

Informacje na temat prezentowanych rozwiązań w trakcie MSPO 2013 zostały także opublikowane na poniższych stronach internetowych:

http://polska-zbrojna.pl/-> pobierz artykuł

http://www.swiatradio.com.pl/ -> pobierz artykuł

http://portal-mundurowy.pl/ -> pobierz artykuł

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash