Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2013 > 2013.06.11

Aktualności 2013

 

2013.06.11

 

W nawiązaniu do nagrody otrzymanej podczas wystawy AIR FAIR 2013 za System Komunikacji Pokładowej VIS JAŚMIN, z przyjemnością odnotowujemy, że na stronie internetowej Stowarzyszenia Ułanów Karpackich ukazała się publikacja (http://stowarzyszenieuk.pl/24.html) oparta w dużej mierze na artykule znajdującym się na portalu Polska Zbrojna (http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/8096?t=Superinterkom-do-nowych-czolgow), która selektywnie i trafnie oddaje istotę tego innowacyjnego rozwiązania. Najistotniejsze konstatacje zawarte w jej treści są następujące:

 

„(...) polskie firmy zbrojeniowe oferują produkty, które nie tylko nie odbiegają jakością i innowacyjnością od przodujących konstrukcji, ale w wielu wypadkach je przewyższają. (...)

Specjalizująca się w elektronice i optoelektronice firma Teldat opracowała innowacyjny system komunikacji pokładowej VIS Jaśmin, który może być montowany w przyszłych czołgach i wozach bojowych polskiej armii. Jego budowa jest bardzo prosta i przypomina sieć komputerową. Najważniejszymi elementami systemu są terminale VIS, pomiędzy którymi łączność odbywa się za pomocą kabla albo sieci Wi-Fi. Terminale wyposażone w dotykowe ekrany, kamerę i GPS, są odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrze (wstrząsy, upadki z wysokości, woda, itp.). Dzięki wyposażeniu VIS-ów w moduły WiFi załoga może wyjść poza pojazd, nawet na kilkadziesiąt metrów i nadal będzie miała ze sobą łączność. Można ich używać nie tylko jako interkomu, ale też jako komunikatorów systemu dowodzenia (po wgraniu odpowiedniego oprogramowania).

Wyjątkowość tego superinterkomu doceniło kierownictwo tegorocznej wystawy Air Fair 2013, które przyznało systemowi nagrodę za innowacyjność. Tak, idzie nowe i czas przywyknąć. Zamiast pokręteł i guzików - dotykowy ekran, a plątające się kable wypiera Wi–Fi. Ot co znaczy cyfrowa @rmia.”

 

VIS JAŚMIN

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash