Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2011 > 2011.09 - 10

Aktualności 2011

 

2011.09-10

 

W miesiącu wrześniu i październiku, podczas kolejnych edycji ćwiczeń pk.: DRAGON ’11 i ASTER ’11 nasze rozwiązania, w tym HMS, BMS i DSS JAŚMIN były z dużym powodzeniem eksploatowane, testowane i prezentowane.

Spośród szeregu usług teleinformatycznych oferowanych w technologii IP przez JAŚMIN, dostępnych z poziomu Systemu Wspomagania Dowodzenia C3IS JAŚMIN (głównego komponentu programowego tej sieciocentrycznej platformy teleinformatycznej), szczególną uwagę uczestnicy ćwiczeń zwrócili na nowatorskie rozwiązania programowe modułu HMS (Headquarters Management System): HMS Web Portal oraz HMS C3IS JAŚMIN. To pierwsze oprogramowanie było prezentowane po raz pierwszy w historii tych przedsięwzięć. Umożliwia ono efektywniejszą, skuteczniejszą i łatwiejszą realizację procesów dowodzenia, m.in. grupową pracę nad dokumentami, realizację zadań operacyjnych, w tym: planistycznych, meldunkowych oraz kontrolnych. Szersze informacje o tym rozwiązaniu znajdują się na niniejszej stronie internetowej w dziale PRODUKTY pod hasłem: HMS Web Portal.

Ponadto w trakcie powyższych przedsięwzięć prezentowano także pozostałe komponenty sprzętowe i programowe JAŚMINA (moduły: BMS i DSS). W tym zakresie po raz kolejny w praktyce wykorzystano nasze najnowsze rozwiązanie - Komputerowy Terminal Taktyczny T4. Jest to jedyny tego typu produkt w Polsce i jeden z niewielu tego typu w świecie, spełniający normy obronne, m.in. w zakresie odporności mechanicznej i środowiskowo-klimatycznej.

Informacje o tym przedsięwzięciu zostały opublikowane na poniższych witrynach:

 

http://www.polska-zbrojna.pl/ -> pobierz artykuł

http://promilitaria21.org/ -> pobierz artkuł

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash