Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2009 > 2009.09.29 - 10.09

Aktualności 2009

 

2009.09.29 - 10.09

 

W dniach 29.09–9.10.2009 r. podczas kolejnych Warsztatów Łączności i Informatyki pk. ASTER '09 w Żaganiu z pozytywnym skutkiem przeprowadzono praktyczne testy BMS JAŚMIN-FONET i jego oprogramowania SWD C3IS JAŚMIN w wersji 1.5. Rozwiązanie to było zainstalowane na pojazdach KTO ROSOMAK, BFT JAŚMIN oraz rozwiniętych mobilno-polowych stanowiskach dowodzenia na poziomie batalionu.

BMS JAŚMIN-FONET funkcjonował na szczeblach od poziomu pojedynczego żołnierza do batalionu włącznie i był testowany z wykorzystaniem radiowych środków łączności. Przeprowadzono także integrację wymienionego BMS z Systemem Kierowania Ogniem Artylerii Naziemnej TOPAZ.

System Wspomagania Dowodzenia C3IS JAŚMIN obrazował wspólny widok sytuacji taktycznej na wszystkich stanowiskach pracy: w wozach KTO ROSOMAK, w pojeździe BFT JAŚMIN, na stanowiskach dowodzenia rozwiniętych w namiotach, a także u pojedynczych żołnierzy (poruszających się w terenie), wyposażonych w terminale taktyczne typu PDA i radiostację indywidualną IP.

W trakcie warsztatów wspólnie z firmą WB Electronics z pozytywnym wynikiem przedstawiliśmy również integrację systemu BMS JAŚMIN-FONET z Bezpilotowymi Środkami Rozpoznawczymi.

Powyższe przedsięwzięcie wizytowali przedstawiciele kierownictwa Sztabu Generalnego WP oraz DWLąd.

 

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash