Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2009 > 2009.04.27-29

Aktualności 2009

 

2009.04.27 - 29

 

W dniach 27-29.04.2009 r. w Agencji NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) w Hadze, SWD C3IS JAŚMIN jako pierwszy polski system wspomagania dowodzenia poddany został testom interoperacyjncości MSLT3 z programu MIP B3 i przeszedł je w całości z pozytywnym wynikiem.

 

Przedmiotowe testy przeprowadzono z najbardziej prestiżowym systemem NATO MRS, który do tej pory był wykorzystywany w tego typu przedsięwzięciach.

 

Z powodzeniem przeprowadzono także, unikalny w skali światowej, test Transformacji Danych pomiędzy MIP B2 i MIP B3 za pomocą usługi ADTA Systemu Wspomagania Dowodzenia C3IS JAŚMIN. Po obu stronach tej transformacji występował system NATO MRS w wersji MIP B2 i MIP B3, co dowodzi wysoką skuteczność SWD C3IS JAŚMIN oraz możliwość jego stosowania pomiędzy systemami różnych narodowości.

 

Uzyskanie powyższych rezultatów wzbudziło duże zainteresowanie przedstawicieli agencji NC3A i skłoniło tę instytucję do zaplanowania oficjalnych testów Transformacji Danych za pomocą usługi ADTA (SWD C3IS JAŚMIN) podczas ćwiczenia CWID 2009.

 


 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash