Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

aktualności

tu jesteś: strona główna > aktualności 2007 > 2007.09.06

Aktualności 2007

 

2007.09.06

 

Podczas XV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach System JAŚMIN uzyskał jedyne w swym rodzaju wyróżnienie specjalne i nagrodę ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najbardziej zaawansowany technologicznie wyrób techniki wojskowej. Nobilitacja ta jest tym bardziej cenna, że wyróżnia JAŚMINA w odniesieniu do wszystkich prezentowanych produktów, w tym także w dziale szeroko rozumianego sprzętu elektronicznego.

 

Została ona nadana na wniosek Rady Programowej i Komisji Konkursowej MSPO, którą kierował reprezentant Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – pan Olaf Gajl – podsekretarz stanu w tym resorcie. W skład tych ciał wchodzili przedstawiciele m.in.: Kancelarii Prezesa RM, MN i SzW, MON, MSWiA, MSZ i MG.

 

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w trakcie przedmiotowych targów najwyżej oceniano nowoczesność, kompleksowość, niezawodność i możliwość rozwoju Systemu JAŚMIN, w tym jego oprogramowania, m.in. w zakresie wspomagania dowodzenia (C3IS JAŚMIN WAB) oraz bezpiecznej wymiany informacji (SARON).

 

Podkreślano również, iż zastosowanie tego rozwiązania znacznie unowocześnia infrastrukturę teleinformatyczną stanowisk i punktów dowodzenia, zwiększa tym samym ilość i jakość usług generowanych przez nią oraz czyni wszystkie SD lżejszymi, mobilniejszymi i dużo tańszymi. Eksponowanym elementem było również to, iż opracowanie i wdrożenie JAŚMINA nie angażowało budżetu naszego państwa.

 

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash